Kluczbork lepszy w ostatnich derbach rundy jesiennej

0

Brzeżanie zakończyli rundę jesienną porażką w wyjazdowym spotkaniu w Kluczborku. W całym meczu padła jedynie jedna bramka i to ona miała wpływ na ostateczny rezultat. Stal kończy rundę jesienną na 14. miejscu z dorobkiem dziewiętnastu punktów. Do strefy spadkowej brzeżanie mają przewagę pięciu punktów. W rundzie wiosennej zespół będzie miał nad czym popracować.

Pierwsza połowa należała zdecydowanie do gospodarzy, którzy już od pierwszych minut próbowali swoich sił pod bramką brzeżan. MKS nie miał szczęścia przy stwarzanych sytuacjach pod bramką przyjezdnych, dopisało ono dopiero w 20. minucie. Gospodarze wykonywali rzut rożny, w chaosie pod bramką Stali zwycięski okazał się Szukiełowicz. Zawodnik MKS-u wcisną piłkę do bramki z bliskiej odległości. Gospodarze starali się jeszcze podwyższyć wynik, ale im nie wychodziło. Gorzej radzili sobie zawodnicy Stali, którzy w tym dniu kompletnie nie czuli gry na boisku. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:0.

Po zmianie stron gra zrobiła się bardziej wyrównana, ale brzeżanie mimo starań nie potrafili doprowadzić nawet do remisu. Bardziej poukładana gra mogła im w tym pomóc, ale oddany strzał Maja powędrował nad poprzeczką. Kolejna akcja duetu Cieślik-Celuch z 68. minuty powędrowała wprost do rąk bramkarza. Gospodarze mieli kilka akcji, ale jedna mogła podwyższyć ich prowadzenie na dwie bramki. Jednak strzał Kowalskioego powędrował jedynie w słupek. Spotkanie zakończyło się jednobramkowym zwycięstwem ekipy z Kluczborka.

MKS Kluczbork – Stal Brzeg 1:0 (Szukiełowicz 20′)

Stal: Stitou – Szubertowski, Pożarycki, Niewieściuk, Maj, Kuriata, Danielik (46′ Kolanko), Kamiński, Gajda (68′ Cieślik), Staśkiewicz (46′ Dychus), Celuch (80′ Wejerowski). Trener Marcin Domagała.

Żółte kartki (Stal): Kuriata, Maj. Sędziował: Maciej Habuda (Dolnośląski ZPN). Widzów: 550.