Tour de Pologne wróciło na Opolszczyznę. Kolarze wystartowali z Opola [ZDJĘCIA]

0

Ostatni raz najsłynniejszy polski wyścig kolarski gościł w naszym województwie w 2012 roku. Po ośmiu latach Tour de Pologne znów zawitało na Opolszczyźnie.


Ponad 150 kolarzy drugi etap wyścigu rozpoczęło na opolskim Rynku. Wystartowali stamtąd o godz. 14.50, a następnie przemknęli przez plac Wolności, ul. Minorytów, ul. Mozarta, ul. Żwirki i Wigury, ul. Powolnego, ul. Krakowską, ul. Korfantego, ul. Piastowską, plac Piłsudskiego oraz ul. Spychalskiego i ul. Prószkowską.

Obok kampusu Politechniki Opolskiej znajdującego się przy ul. Prószkowskiej przyspieszyli i pojechali w kierunku Krapkowic. Później ścigali się też drogami Gogolina, Mosznej, Strzeleczek, Góry Św. Anny, Strzelec Opolskich oraz Ujazdu.

Trasa drugiego etapu Tour de Pologne liczyła około 150 kilometrów, a finisz umieszczono w Zabrzu. Zatem kolarze wrócili dziś w rejony, z których wystartowali w środę, czyli na Śląsk.

Pierwszy na metę pod Areną Zabrze, czyli stadionem słynnego Górnika, dotarł Duńczyk Mads Pedersen. Dzięki temu mistrz świata został nowym liderem polskiego wyścigu. Na podium klasyfikacji generalnej znajdują się też Niemiec Pascal Ackermann (2.) oraz Polak Kamil Małecki (3.).

Wyścig potrwa jeszcze trzy dni, a kolarze wyjadą w górzyste tereny. W trwającej edycji pokonają około 900 kilometrów, a zwycięzcę edycji poznamy w niedzielę (9 sierpnia) po finiszu w Krakowie.

Tour de Pologne to jeden z najbardziej prestiżowych wyścigów kolarskich na świecie. W tym roku odbywa się jego 77. edycja, w której startują zawodnicy z całego globu, m.in. Polski, Francji, Niemiec, Holandii, Belgii, Portugalii, Stanów Zjednoczonych, Kolumbii czy Emiratów Arabskich.