Podsumowanie 4. ligi. W 10. kolejce wygrał tylko LZS Skorogoszcz

0
Małapanew Ozimek – Olimpia Lewin Brzeski 3-0 (Źródło: KS Małapanew Ozimek)

Czwartoligowcy ze Skorogoszczy to jedyna drużyna z powiatu brzeskiego, która wygrała swój mecz 10. kolejki. Olimpia Lewin Brzeski poległa bowiem w Ozimku, a LZS Starowice Dolne dał się ograć Po-Ra-Wiu Większyce.

LZS Skorogoszcz, który grał w Krapkowicach, na prowadzenie wyszedł już w 22. minucie. Wynik dość zasłużenie dla swojej drużyny otworzył Sławomir Tramsz, ale gospodarze minutę przed gwizdkiem na przerwę zdołali jeszcze wyrównać.
W drugiej połowie więcej okazji do wyjścia na prowadzenie mieli miejscowi, ale kapitalnie między słupkami LZS-u Skorogoszcz pracował Dawid Lach. Raz uratował go jednak słupek.

Niewykorzystane sytuacje zemściły się na Unii w 90. minucie. Po błyskawicznej kontrze Sławomir Tramsz podał do Jarosława Witkowskiego, a ten zapewnił swojej drużynie zwycięstwo 2-1.
Mniej szczęścia miał LZS Starowice Dolne. Co prawda od 50. minuty prowadził 2-1 po trafieniach Mateusa da gamy i Kaique, jednak ta przewaga okazała się płonna. Niedługo potem dwie bramki zdobył Michał Koc, który dzięki temu skompletował hattricka, a jedną dołożył Andrzej Wąsik i starowiczanie przegrali 2-4.

Z kolei mecz Olimpii Lewin Brzeski, która grała w Ozimku, rozstrzygnął się już po 32 minutach gry. Wynik otworzył Michał Bienias, bramkę samobójczą dorzucił Maciej Moczko, a rezultat meczu zamknął Patrick Riemann. Lewinianie przegrali 0-3.
W pozostałych meczach OKS Olesno wygrało 2-1 z Polonią Głubczyce, Agroplon Głuszyna 3-1 z Odrą II Opole, MKS Gogolin 6-1 z Pogonią Prudnik, Start Namysłów 4-0 z GKS-em Głuchołazy, a Ruch Zdzieszowice 2-0 ze Skalnikiem Gracze.
Najwyżej wygrała jednak Victoria Chróścice, która rozbiła Swornicę Czarnowąsy aż 8-0! Co ciekawe – chróściczanie do 60. minuty prowadzili tylko 1-0, a pozostałe siedem bramek zdobyli w ciągu zaledwie pół godziny.
W 10. kolejce padły też dwa remisy. Mecz Piasta Strzelce Opolskie i Chemika Kędzierzyn-Koźle zakończył się wynikiem 1-1, a spotkanie LZS-u Walce i Fortuny Głogówek rezultatem 2-2.

Od kilku kolejek najlepszym czwartoligowcem z naszego powiatu niezmiennie jest LZS Starowice Dolne. Z dorobkiem 19 punktów jest szósty i traci 4 „oczka” do lidera z Większyc. Natomiast LZS Skorogoszcz jest piętnasty (12 pkt.), a Olimpia Lewin Brzeski osiemnasta (8 pkt.).
W najbliższej kolejce czekają nas kolejne w tym sezonie derby powiatu. W sobotę (19 września) o godz. 13.00 Olimpia Lewin Brzeski ugości rywali ze Starowic Dolnych. W tym samym czasie LZS Skorogoszcz podejmie GKS Głuchołazy.

Unia Krapkowice – LZS Skorogoszcz 1-2 (1-1)
Bramki: Sławomir Tramsz, Jarosław Witkowski.
Skorogoszcz: Lach – Ogórek, K. Stupak, Hryniewicz, Klimczak, Grabas (90. Tałajczyk), K. Tramsz, Aniszewski, P. Tramsz, Witkowski, S. Tramsz (64. Kozłowski). Trener: Marcin Feć.
Żółte kartki: Grabas, Hryniewicz, Klimczak, K. Tramsz, P. Tramsz.
Sędziował: Szymon Mendla (Jaryszów).

LZS Starowice Dolne – Po-Ra-Wie Większyce 2-4 (0-1)
Bramki: Mateus da gama, Kaique.
Starowice: Fesser – Raś, Grądowski, Pietrakowski, Rzepka, Rakowski, Nowosielski, Hascak Kaique, Ściański, Mateus da gama. Trener: Jakub Reil.