Dobre starty zawodników brzeskiej Kotwicy na lekkoatletycznych Mistrzostwach Polski U16

0

W sobotę i niedzielę 26-27 września 2020r. w Słupsku odbyły się PZLA Mistrzostwa Polski U16 w lekkiej atletyce. W zawodach wzięło udział 3 reprezentantów (młodzików) LZS Klubu Lekkoatletycznego Kotwica Brzeg.

Pierwszego dnia Mistrzostw do rywalizacji stanęła Paulina Nicpoń, która startowała na dystansie 200 m przez płotki. Zawodniczka zaliczyła rewelacyjny występ i 7 czas na listach ogólnopolskich – 29,97 sek. Szczególnie emocjonująca była 5 seria biegu, w której Paulina Nicpoń nie ustępowała kroku swoim rywalkom i ostatecznie zajęła 4 miejsce. Dodajmy, że do brązowego medalu zabrakło jej 0,04 sek., a do srebra tylko 0,05 sek.! Oprócz tego, Paulina ustanowiła fenomenalny rekord życiowy – czas 29,10 sek.
W sobotę (26.09) startowali także „średniodystansowcy” z Kotwicy. Na dystansie 2000m Daria Bąbelewska z czasem 7,44.6 zajęła 28. miejsce, natomiast Adam Miłosz z czasem 6,30.20 26. miejsce. Nie było rekordów życiowych, ale brzeska młodzież zdobyła cenne doświadczenie na tak dużej imprezie jak Mistrzostwa Polski. Za rok będą mieli szansę na rewanż.

Drugiego dnia Mistrzostw Polski, tj. w niedzielę (27.09) na dystansie 80m przez płotki kolejny raz startowała Paulina Nicpoń. Siedemnasty czas (12,33s) przed eliminacjami nie dawał nadziei na finał, ale Paulina pokazała niesamowity charakter i jak się okazało po 5 biegach – z 6. czasem i rekordem życiowym 12,14s awansowała do finału. W biegu finałowym finale brzeżanka zanotowała kolejny rewelacyjny występ, poprawiła rekord życiowy – 11,89s i po raz drugi, tym razem o 0,02 sek. 4. miejsce w Polsce.

– „Paulina jest tytanem pracy i wiem, że sukcesy na arenach Ogólnopolskich wkrótce nadejdą, musimy pracować z głową i przyjdzie czas, że będziemy oklaskiwać naszych lekkoatletów na imprezach mistrzowskich” – powiedział trener młodzików Kotwicy, Roman Zok.

Przedstawiciele klubu przekazali podziękowania dla Gminy Brzeg, hurtowni budowlanej KAISER oraz Usługom Pogrzebowym Andrzej Brzeziński za wsparcie finansowe.