Podsumowanie 4. ligi. Starowice triumfowały, Skorogoszcz i Olimpia poległy na wyjazdach

0

LZS Starowice Dolne wygrał w 14. kolejce 4. ligi i teraz znajduje się tuż za podium. Daleko za nim klasyfikowane są LZS Skorogoszcz i Olimpia Lewin Brzeski. Oba zespoły tym razem przegrały swoje wyjazdowe mecze.

Olimpia Lewin Brzeski grała w Krapkowicach, a LZS Skrogoszcz w Namysłowie. Obie te ekipy przegrały, ale szczególne pretensje do siebie mogą mieć piłkarze tej drugiej. W końcu to oni prowadzili grę i stwarzali sobie więcej okazji. Ich rywale nie pokazali niczego specjalnego, a mimo to wygrali 2-1.
W tym meczu o podwójną stawkę gola dla ekipy ze Skorogoszczy zdobył Mateusz Chruściel. Wówczas wyrównał wynik, bowiem jego zespół przegrywał 0-1. Cztery minuty później Start odzyskał prowadzenie i wytrzymał tak do końca. Dzięki temu wyprzedził podopiecznych Marcina Fecia, którzy mają teraz 16 punktów i zajmują 13. miejsce.

Nieudany weekend mają ze sobą także piłkarze Olimpii, choć ich porażki nie można nazwać pechową. Ich rywale byli po prostu lepsi, co z resztą odbiło się na wyniku. W 10. min Unia Krapkowice wyszła na prowadzenie, a dwie minuty później wyrównał Maksymilian Węgłowski.
Ten sam piłkarz w 26. minucie wyleciał z boiska za brutalny faul i w ten sposób znacząco utrudnił kolegom grę. W drugiej połowie gospodarze nie mieli dla lewinian litości – zdobyli cztery bramki i pokonali ich aż 5-1. Teraz Olimpia zajmuje 20. miejsce, czyli trzecią lokatę od końca. Ma 8 punktów i wyprzedza Fortunę Głogówek i Pogoń Prudnik, które zgromadziły po 7 „oczek”.
Jedyną ekipą z powiatu brzeskiego, która nie przegrała w 14. kolejce, był LZS Starowice Dolne. Podopieczni Jakuba Reila podejmowali Chemika Kędzierzyn-Koźle i zwyciężyli. Prowadzili już od 3. minuty, ale goście dwukrotnie zbliżali się do nich zdobywając gola kontaktowego.
Ostatecznie to starowiczanie okazali się lepsi po dwóch golach Davida Hascaka oraz jednym Marcina Ściańskiego i Kaique Augusto. Po czternastu rozegranych meczach mają 31 punktów i zajmują 4. miejsce. Przed nimi plasują się tylko Po-Ra-Wie Większyce (32 pkt.), Agroplon Głuszyna (35 pkt.) i Ruch Zdzieszowice (36 pkt.).
W miniony weekend rozegrano jeszcze osiem innych meczów 14. kolejki. Dokończono jednak tylko siedem ponieważ starcie Małejpanwi Ozimek i Polonii Głubczyce przerwano przy wyniku 2-1 dla pierwszej z ekip. Powodem były burza, ulewa i fatalny stan boiska. Spotkanie zostanie odrobione w innym terminie.
W pozostałych spotkaniach – tych rozegranych w całości – triumfowały też Agroplon Głuszyna (3-0 z OKS-em Olesno), MKS Gogolin (4-1 z Piastem Strzelce Opolskie), Odra II Opole (4-0 z LZS-em Walce), Victoria Chróścice (3-1 z Pogonią Prudnik), GKS Głuchołazy (3-0 z Po-Ra-Wiem Większyce) i Ruch Zdzieszowice (4-1 z Fortuną Głogówek). Jedyny remis, i to bezbramkowy, padł w Graczach, gdzie Skalnik gościł Swornicę Czarnowąsy.

Kolejne mecze nasze drużyny rozegrają w najbliższy weekend. W sobotę (17 października) otworzą go spotkania Olimpii Lewin Brzeski, która ugości GKS Głuchołazy (godz. 13.00) oraz LZS-u Starowice Dolne, który zagra w Głubczycach (godz. 14.30). Dzień później kolejkę zamknie domowy mecz LZS-u Skorogoszcz, którego rywalem będzie OKS Olesno (godz. 14.30).

LZS Starowice Dolne – Chemik Kędzierzyn-Koźle 4-2 (2-1)
Bramki: 2 David Hascak, Marcin Ściański, Kaique Augusto.
Starowice: Fesser – M. Raś, Grądowski, Rzepka, Rakowski (85. K. Raś), Heldinho (80. Wolny), Pietrakowski (80. Raul Silva), Nowosielski, Kaique (70. Mateus Gama), Ściański, Hascak. Trener: Jakub Reil.
Sędziował: Łukasz Pytlik (Prudnik).

Start Namysłów – LZS Skorogoszcz 2-1 (0-0)
Bramka: Mateusz Chruściel.
Skorogoszcz: Lach – Ogórek, K. Stupak, Hryniewicz, Grabas, P. Tramsz, Stawecki, Aniszewski (60. Kolanko, 61. Janeczek), Chruściel, Witkowski, K. Tramsz. Trener: Marcin Feć.
Żółte kartki: Hryniewicz, Kolanko, Witkowski.