Czwartoligowcy nie wygrali, za to Olimpia w końcu zapunktowała – podsumowanie 29. kolejki 4. ligi

0

29. kolejka była drugą wiosenną odsłoną czwartoligowych zmagań, w której nie wygrała żadna drużyna z powiatu brzeskiego. Tym razem Olimpia Lewin Brzeski zremisowała, LZS Skorogoszcz przegrał, a LZS Starowice Dolne pauzował.

W tej rundzie lewinianie rozegrali już osiem meczów, ale żadnego z nich nie zdołali wygrać. Do tej pory ich najlepszymi wynikami były remisy w dwóch pierwszych wiosennych spotkaniach: z Po-Ra-Wiem Większyce (1-1) i OKS-em Olesno (1-1). Teraz tym samym rezultatem zremisowała u siebie z Agroplonem Głuszyna.

W pierwszej połowie nie padł żaden gol, chociaż zarówno dziewiętnasta w tabeli Olimpia, jak i trzeci Agroplon stworzyły sobie kilka dogodnych okazji. Obrona jednej z tych drużyn upadła dopiero w 66. minucie gry, gdy Damian Sobczak wyprowadził drużynę z Głuszyny na prowadzenie.

Jednak korzystany dla przyjezdnych rezultat widniał na tablicy wyników tylko przez sześć minut. Po tym czasie sprawy w swoje ręce wziął Daniel Jankowski i było już 1-1. Wynik utrzymał się do końca meczu i tym samym Olimpia zdobyła pierwszy od 13 marca punkt. Jej sytuacja w tabeli jest jednak fatalna.

Passa sześciu meczów bez wywalczonego choćby jednego „oczka” sprawiła, że peleton, który gonili lewinianie, odjechał. Choć można go jeszcze dogonić, to taką sytuację zwykło się nazywać matematycznymi szansami na utrzymanie. Bardzo prawdopodobne, że Polonia Nysa spadnie z 3. ligi i tym samym powiększy strefę spadkową w 4. lidze. Jeżeli sezon zakończyłby się dziś, Olimpii do utrzymania zabrakłoby 13 punktów.

W tabeli spadł także LZS Skorogoszcz, który od kilku kolejek boryka się z kryzysem. Póki co, 11-punktowa przewaga nad strefą spadkową wydaje się bezpieczna, ale do końca sezonu pozostało mu jeszcze 12 spotkań. Gry o dokończenie rywalizacji bez niepotrzebnych nerwów nie ułatwiła sobotnia domowa porażka z dwudziestym LZS-em Walce.

Chociaż pierwsza połowa należała do podopiecznych Marcina Fecia, a rywale od 33. minuty grali w dziesiątkę, na wyniku zaważył rzut karny dla gości. W ten sposób przyjezdni wyszli na prowadzenie, którego po przerwie bronili tak starannie, że miejscowi ani razu nie stworzyli realnego zagrożenia i przegrali.

Kolejna odsłona czwartoligowych zmagań czeka nas już za kilka dni. Tym razem na boiska wybiegną wszystkie drużyny reprezentujące powiat brzeski. W piątek (30 kwietnia) o godz. 18.00 LZS Skorogoszcz zagra w Chróścicach. Natomiast dzień później o godz. 17.00 LZS Starowice Dolne ugości Fortunę Głogówek, a Olimpia Lewin Brzeski rozegra wyjazdowy mecz przeciwko MKS-owi Gogolin.