Kolejna czwartoligowa sobota za nami. Jak poradziły sobie Starowice, Skorogoszcz i Olimpia?

0

Drużyny z powiatu brzeskiego zafundowały kibicom pełną konfigurację możliwych rezultatów spotkań. W 36. kolejce 4. ligi pojawiły się bowiem i zwycięstwo i remis i porażka.

Tradycyjnie już najlepiej spisał się LZS Starowice Dolne, który ograł u siebie Polonią Głubczyce. Nie odbyło się bez problemów, w tym kadrowych i to po obu stronach. W międzyczasie boisko opuścił Kacper Pawlus, u którego odnowiła się kontuzja i zmienił go sam trener starowiczan, Jakub Reil.

Obu zespołom brakowało jednak skuteczności i po pierwszej połowie było 0-0. Natomiast tuż po przerwie pałeczkę przejęła Polonia i od 48. minuty prowadziła 1-0, nie długo, bo nieco ponad 10 minut. Później uaktywnili się miejscowi, których strata gola pobudziła do walki. W 59. minucie wyrównał Marcin Ściański, a w 74. minucie decydujący cios zadał Grzegorz Wąsek.

W międzyczasie pierwszy w tabeli Ruch Zdzieszowice ograł trzecie Po-Ra-Wie Większyce 3-0. Dzięki temu prowadzenie drugiego LZS-u Starowice Dolne nad Po-Ra-Wiem powiększyło się z 9 do 12 punktów. Dokładnie tyle samo wynosi też jego strata do lidera i zarówno Ruch, jak i Starowice, mogą powoli szykować szampany.

Skorogoszcz prawie pewny utrzymania

12-punktowy zapas ma również LZS Skorogoszcz. Jest to przewaga nad strefą spadkową, która zostanie wyznaczona w przypadku nieutrzymania się Polonii Nysa w 3. lidze. Nysanie wciąż znajdują się na zagrożonej pozycji, dlatego powiększona czerwona strefa w 4. lidze jest wysoce prawdopodobna.

W minionej kolejce drużyna Marcina Fecia rozegrała wyjazdowy mecz przeciwko OKS-owi Olesno. Na prowadzenie przed przerwą wyprowadził ją Jarosław Witkowski i Skorogoszcz wygrywał jeszcze przez pierwszy kwadrans drugiej połowy. Następnie jednak stracił prowadzenie i wynik 1-1 utrzymał się już do ostatniego gwizdka.

Olimpia wróci do „okręgówki”?

LZS Starowice Dolne jest już niemalże pewny, że zakończy rywalizację na 2. miejscu, a LZS Skorogoszcz raczej utrzyma się w 4. lidze. O wiele gorszą sytuację ma jednak Olimpia Lewin Brzeski, która może już powoli szykować się na powrót do klasy okręgowej.

Lewinianie tym razem przegrali w Głuchołazach 0-2 i teraz tracą do bezpiecznego miejsca już 12 punktów, których raczej nie odrobią. Do końca sezonu pozostało bowiem jedynie sześć kolejek, a 21. miejsce, czyli ostatnie nie licząc wycofanej Swornicy Czarnowąsy, to bilet powrotny do klasy okręgowej.

Kolejne mecze nasze zespoły rozegrają w najbliższą środę (2 czerwca) o godz. 18.00. Olimpia ugości Ruch Zdzieszowice, LZS Starowice zagra w Strzelcach Opolskich, a LZS Skorogoszcz będzie pauzował. Natomiast w sobotę (5 czerwca) LZS Starowice Dolne podejmie Agroplon Głuszynę (godz. 13.00), LZS Skorogoszcz ugości Fortunę Głogówek (godz. 17.00), a Olimpia rozegra wyjazdowy mecz przeciwko Skalnikowi Gracze (godz. 13.00).