Skorogoszcz wciąż walczy o utrzymanie, Olimpia i Starowice niczego już nie zmienią – podsumowanie 39. kolejki 4. ligi

0
Źródło: facebook.com/MKSGogolin

LZS Starowice Dolne to jedyna drużyna z powiatu brzeskiego, która wygrała w 39. kolejce 4. ligi. Dwie pozostałe, czyli Olimpia Lewin Brzeski i LZS Skorogoszcz poległy, przy czym losy drugiej z nich wciąż nie zostały rozstrzygnięte.

LZS Starowice Dolne, który już na pewno zakończy rywalizację na 2. miejscu, tym razem wygrał w Gogolinie. To dość przewrotne spotkanie zakończyło się wynikiem 4-2, a starowiczanie dwukrotnie wychodzili na prowadzenie. W 35. minucie wygrywali 2-0 po golach Kaique i Marcina Ściańskiego, ale 8 minut przed przerwą gospodarze zdobyli bramkę na 2-1.

Na początku drugiej połowy MKS Gogolin wykorzystał nawiązany kontakt i poszedł za ciosem. W ten sposób wyrównał, a wynik 2-2 utrzymywał się od 50. do 60. minuty. Po tym czasie gola na 3-2 zdobył Jakub Pietrakowski i LZS Starowice Dolne znów prowadził.

5 minut później Pietrakowski dostał drugą żółtą kartkę i starowiczanie musieli grać w dziesiątkę. Nie stracili jednak prowadzenia, a nawet je powiększyli, w czym pomogło im samobójcze trafienie Michała Błońskiego.

Nie tylko los LZS-u Starowice Dolne został już przesądzony, to samo dotyczy bowiem Olimpii Lewin Brzeski. Zespół wciąż jest ostatnią niewycofaną drużyną stawki, nie ma już szans na utrzymaie, a w minioną sobotę poniósł 25. porażkę w sezonie.

Tym razem lewinian pokonał Start Namysłów, choć to podopieczni Marcina Raczkowskiego otworzyli wynik. Po świetnym pierwszym kwadransie gola dla Olimpii zdobył Mateusz Fabiszewski. Później strzelali już tylko namysłowianie, którzy w 63. minucie wyrównali, a 11 minut później zdobyli zwycięskiego gola.

Jedyną drużyną z powiatu brzeskiego, której sytuacja wciąż nie jest jasna, pozostał LZS Skorogoszcz. Drużyna Marcina Fecia ma co prawda 9 punktów przewagi nad strefą spadkową, ale w kuluarach mówi się, że Ruch Zdzieszowice może nie skorzystać z prawa awansu, podobnie jak drugi LZS Starowice Dolne.

W tym przypadku regulamin przewiduje spadek jednej drużyny więcej, tej z 16. miejsca. Obecnie zajmuje ją OKS Olesno, nad którym LZS Skorogoszcz ma już tylko 3 „oczka” przewagi. Jeśli dodamy do tego plotki o tym, że MKS Kluczbork chce wycofać się z 3. ligi, zdamy sobie sprawę z tego, że również piętnasta drużyna może zostać objęta spadkiem. Nad Fortuną Głogówek, która zajmuje to miejsce, Skorogoszcz ma 2 „oczka” przewagi.

Należy jednak pamiętać, że żaden z powyższych scenariuszów nie musi się sprawdzić, ale jeżeli pogłoski okażą prawdziwe, LZS Skorogoszcz w trzech ostatnich meczach musi dać z siebie wszystko. W ostatniej kolejce utrudnił sobie zadanie wyjazdową przegraną przeciwko Po-Ra-Wiu Większyce.

Do przerwy było 0-0, a w drugiej połowie padło aż 6 goli. Wynik w 52. minucie otworzył Przemysław Tramsz i Skorogoszcz prowadził 1-0. Autorami kolejnych trzech goli byli jednak gospodarze i w ten sposób z 1-0 zrobiło się 1-3. W 84. minucie bramkę kontaktową zdobył jeszcze Kamil Klimczak, ale goście nie zdołali już wyrównać, lecz – o ironio – stracili czwartego gola i przegrali 2-4.

Do końca sezonu pozostały jeszcze trzy kolejki, a dwie z nich odbędą się w nadchodzącym tygodniu. W środę (16 czerwca) o godz. 18.00 odbędą się derby gminy Lewin Brzeski: LZS Skorogoszcz – Olimpia Lewin Brzeski. W tym samym czasie zostanie też rozegrany mecz LZS Starowice Dolne – Małapanew Ozimek. Natomiast w sobotę o godz. 15.00 odbędą się starcia: LZS Starowice Dolne – OKS Olesno oraz Pogoń Prudnik – LZS Skorogoszcz. Olimpia będzie w tym czasie pauzować.

WYNIKI 39. KOLEJKI 4. LIGI:

MKS Gogolin – LZS Starowice Dolne 2-4 (1-2)

Bramki: Kaique, Marcin Ściański, Jakub Pietrakowski, Michał Błoński (samobójcza).

Starowice: Fesser – Pietrakowski, Sacha, Grądowski (46. Harchala), Rakowski, Filipe, Raul, Nowosielski, Horański (90. Pasiut), Kaique, Ściański. Trener: Jakub Reil.

Żółte kartki: Nowosielski, Pietrakowski.

Czerwona kartka: 65. Pietrakowski (dwie żółte).

Sędziował: Przemysław Dudek (Dobrzeń Wielki).

Olimpia Lewin Brzeski – Start Namysłów 1-2 (1-0)

Bramka: Mateusz Fabiszewski.

Olimpia: Ćwikliński – Jankowski, Antkowiak, Moczko, Nesterów, Gil (77. Witkowski), Gardziej (81. Taraciński), P. Mendak (87. Kmiecik), Pierzga, Matheus (81. Kucharski), Fabiszewski. Trener: Marcin Raczkowski.

Żółte kartki: Antkowiak, Fabiszewski.