Starowice ograły Olesno, Skorogoszcz poległ w Prudniku, a Olimpia pauzowała za 3 – podsumowanie 41. kolejki 4. ligi

0

LZS Starowice Dolne nie był zbyt gościnny dla OKS-u Olesno i pokonał go 4-1. W tym samym czasie LZS Skorogoszcz przegrał 0-1 w wyjazdowym meczu przeciwko Pogoni Prudnik, a Olimpia Lewin Brzeski zgarnęła komplet punktów za walkower przeciwko wycofanej w lutym Swornicy Czarnowąsy. Do końca sezonu pozostała już tylko jedna kolejka.

Kaique, Ściański, Kaique, Ściański – tak poprzeplatały się nazwiska na liście strzelców LZS-u Starowice Dolne. Między nimi znalazło się też nazwisko rywala, Damiana Flaka, który zdobył jedynego gola dla OKS-u Olesno. Starowiczanie triumfowali w tym meczu aż 4-1, choć ich przeciwnicy powinni postawić się o wiele bardziej, bowiem walczą o utrzymanie.

Po pierwszym kwadransie wynik otworzył Kaique, a po drugim wyrównał Flak. Remis 1-1 utrzymał się jednak tylko przez 3 minuty, a po tym czasie gola na 2-1 zdobył Marcin Ściański. W drugiej połowie strzelali już tylko starowiczanie. W 50. minucie na 3-1 trafił Kaique, a w 63. minucie wynik zamknął Ściański. Takim właśnie rezultatem zakończył się przedostatni mecz obu drużyn w tym sezonie.

Gorzej poradził sobie LZS Skorogoszcz, który przegrał wyjazdowy bój przeciwko Pogoni Prudnik. Podopieczni Marcina Fecia polegli po jedynym golu rywali zdobytym w 63. minucie. Kolejkę przed końcem sezonu zajmują 14. miejsce.

W tym samym czasie grałaby również Olimpia Lewin Brzeski, ale Swornica Czarnowąsy, która byłaby jej rywalem, zimą wycofała się z rozgrywek. Lewinianie pauzowali zatem za 3 punkty. Komplet „oczek” niczego jednak nie zmienił, bowiem Olimpia utknęła na dnie tabeli, od którego nie zdoła już się odbić.

Oprócz pauzy lewinian oraz meczów LZS Starowice Dolne – OKS Olesno i Pogoń Prudnik – LZS Skorogoszcz w 41. kolejce 4. ligi odbyły się też następujące starcia: Piast Strzelce Opolskie – GKS Głuchołazy (4-1), Polonia Głubczyce – Ruch Zdzieszowice (0-2), ,Małapanew Ozimek – LZS Walce (2-1), Chemik Kędzierzyn-Koźle – Skalnik Gracze (2-1), Po-Ra-Wie Większyce – Fortuna Głogówek (2-1), Odra II Opole – Start Namysłów (1-1), MKS Gogolin – Victoria Chróścice (2-2) i Agroplon Głuszyna – Unia Krapkowice (0-0).

Prawdopodobnie najdłuższy sezon w historii 4. ligi opolskiej dobiega końca. Pozostała już tylko jedna kolejka, która odbędzie się w najbliższą sobotę (26 czerwca) o godz. 17.00. Spośród wszystkich trzech drużyn z powiatu brzeskiego rywalizację na własnym boisku zakończy tylko LZS Skorogoszcz, który ugości Odrę II Opole. LZS Starowice Dolne zagra w tym czasie w Walcach, a Olimpia Lewin Brzeski pożegna się z 4. ligą wyjazdem do Głogówka.