Zawody triathlonowe w Lewinie Brzeskim

0
fot. UM w Lewinie Brzeskim

Bieg, jazda na rowerze oraz pływanie – to trzy konkurencje składające się na zawody triathlonowe (1/8IM), które odbyły się w pierwszą niedzielę września w gminie Lewin Brzeski. Zawodnicy rozpoczęli zmagania od pływania na kąpielisku w Lewinie Brzeskim.


Uczestnicy najpierw mieli do pokonania pływacki dystans 475 m wzdłuż pomostu, a po wodnej rywalizacji wsiedli na rowery. Dwie pętle na trasie: plaża miejska – Raski – Przecza – Oldrzyszowice – plaża miejska, liczyły łącznie ponad 20 km. Ostatnią konkurencją triathlonu był bieg. Zawodnicy zaliczyli trzy okrążenia wyznaczonej trasy o  łącznej długości 4,5 km.

  • „Pogoda dopisała, zawodnicy dopisali, organizatorzy dopisali. Pomysł o stworzeniu zawodów triathlonowych w Lewinie Brzeskim rodził się w głowach pana Marka Lewandowskiego oraz Pana Łukasza Wesołowskiego od wielu lat, a Gmina Lewina Brzeski z przyjemnością włączyła się w proces organizacyjny. Burmistrz podkreślił, iż tak pozytywnych sportowych emocji zarówno wśród zawodników, jak i kibiców życzyłby sobie w kolejnych latach podczas kolejnych zmagań sportowych. Wyraził również nadzieję, iż przyszłoroczna rywalizacja triathlonowa dostarczy jeszcze większych wrażeń, przyciągając jeszcze większą grupę sportowych zapaleńców” – czytamy na stronie Urzędu Miejskiego w Lewinie Brzeskim.