Porażka Olimpu w Chrzanowie. Walka o baraż za tydzień !

0

Zespół z Grodkowa przegrał w przedostatniej kolejce sezonu 2015/2016, jeżeli Olimpijczycy doznają porażki z Viretem CMC Zawiercie w ostatniej kolejce, to drużynę czeka spadek do II Ligi. Wygrana w poprzedniej kolejce dała zawodnikom apetyt na kolejne punkty w następnych spotkaniach. Warunkiem uniknięcia gry w barażach, bądź bezpośredniego spadku do II Ligi zależała jednak od meczów w ostatnich kolejkach i od występów drużyn z dołu tabeli.

MTS Chrzanów podejmował gości z Opolszczyzny w osłabieniu, gdyż ich najlepszy strzelec – Kamil Kirszsz doznał kontuzji. Zawodnicy Olimpu mieli więc szansę na wykorzystanie tego osłabienia w zespole gospodarzy. Zawodnika z Chrzanowa zastąpił jego kolega z zespołu Tomasz Kowal. Kowal skutecznie i poprawnie zastąpił swojego kontuzjowanego kolegę z drużyny, zawodnik nie miał najmniejszych problemów w rzucie z kontrataku, czy drugiej linii. Po kwadransie gry trwała wyrównana walka obu zespołów na tablicy widniał wynik 8:8, jednakże od tego momentu zaczęła się dobra gra w wykonaniu gospodarzy. Duet Michał Bednarczyk i Michał Skoczylas nie dawali szans, rozgrywając dobrze i skutecznie akcje ofensywne, dopełnieniem dobrej gry gospodarzy była skuteczna postawa bramkarza Marcina Górkowskiego. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 21:13 i dała gospodarzom solidną zaliczkę na drugą połowę.

Początek drugiej połowy zawodnicy z Grodkowa zagrali agresywniej, zmniejszając różnicę bramek do pięciu – 23:18. Nadrobienie kolejnych bramek zdało się na nic, gdyż zawodnicy MTS-u ponownie zaczęli odgrywać to co w pierwszej połowie, ponownie bramkarz gospodarzy Marcin Górkowski pokazał klasę broniąc aż cztery karne szczypiornistów z Grodkowa, dobrze zaprezentował się również drugi z bramkarzy Chrzanowa Michał Wiatr . Zespół MTS-u Chrzanów zwyciężył po lepszym spotkaniu 32:24.

MTS: Górkowski, Wiatr – M. Skoczylas 9, Bednarczyk 9/4, Kowal 7, Cupisz 2/1, Bogacz 1, Madeja 1, D. Skoczylas 1, Sieczka 1, Żydzik 1, Jarząbek, Jędrzejczyk, Stroński, Wierzbic.
Karne: 5/6, Kary: 6 min.

Olimp: Wiącek, Łągiewka – Gradowski 5/4, Baran 4/1, T. Biernat 4, Kolanko 3, Matyszok 2, Żubrowski 2, Klimkow 1, Koszyk 1, Piech 1/1, Turyniewicz , Bujak, Ogorzelec.
Karne: 6/10, Kary: 4 min.