Telegram stał się jedyną możliwą metodą komunikacji na Białorusi

0
Telegram

Po wyborach u naszych wschodnich sąsiadów, na Białorusi, doszło do ogromnych zamieszek w związku z wygraniem przez Łukaszenkę „demokratycznych” wyborów. Tamtejszy rząd utrudnił dostęp mieszkańcom tego kraju do internetu, kontakt z rodakami, nie mówiąc już o całym kraju, stał się niesamowicie utrudniony. Telegram ruszył na pomoc osobom w tym kraju!

Telegram pomaga protestującym na Białorusi

Jest to dość znany, darmowy komunikator internetowy. Dostępny jest na różne platformy, możemy z niego korzystać zarówno na komputerze, jak i na smartfonach. Pavel Durov, twórca Telegrama, ogłosił, że na Białorusi wdrożyli specjalne narzędzia, które mają przeciwdziałać cenzurze. Telegram jest sam w sobie już bardzo bezpieczny, wykorzystuje różne zabezpieczenia oraz autorskie szyfrowanie. Tym samym, jest to tam aktualnie najlepsza metoda komunikacji z drugim człowiekiem. W ten sposób protestujący mogą wymieniać się informacjami, a cały świat może poznać prawdę na temat tego, co się tam dzieje.

Jeden z największych kanałów na Białorusi, NEXTA Live, śledzi już 1.2 miliona użytkowników. Jest to bardzo duża liczba osób, która stale się powiększa. Bardzo się cieszę, że Telegram pomaga tamtejszej ludności w protestach. To, co się tam aktualnie dzieje, jest, nie ukrywajmy, tragiczne, ale konieczne. Jesteśmy świadkami tego, jak tworzy się historia. Mieszkańcy Białorusi walczą o swoją wolność, o wolność słowa, demokrację, podstawowe prawa człowieka. Mam szczerą nadzieję, że poświęcenie tych ludzi nie pójdzie na marne i, mimo dość marnych szans, niestety, to uda im się wywalczyć to, czego pragną. Polecam Wam śledzić Telegram, by być na bieżąco z sytuacją u naszych sąsiadów, link do strony, skąd go pobierzecie znajdziecie TUTAJ.