„Nocna Dycha” w Brzegu, czyli nocny bieg na dystansie 10 km

0

Bieg na 10 kilometrów pod nazwą „Nocna Dycha” jest  imprezą skierowaną do wszystkich miłośników  biegania z całej Polski. Celem jest popularyzacja i upowszechnianie biegania jako najprostszej formy aktywności ruchowej. Zapisy do ogólnopolskiej imprezy sportowej już ruszyły.


 

Organizatorami sportowego wydarzenia są: LZS Klub Lekkoatletyczny KOTWICA BRZEG, Gmina Brzeg, 1. Brzeski Pułk Saperów, MOSiR Brzeg, Zamek Piastów Śląskich oraz WZ LZS Opole.

– Data (16 kwietnia) nie jest przypadkowa. W tym dniu przypada Święto Wojsk Inżynieryjnych. Zależy nam na promocji naszego miasta. Wszystkim kibicom w trakcie imprezy czas będzie umilał DJ – mówi Aleksandr Klimek, rzecznik prasowy LZS Kotwica. – Start biegu rozpocznie sie o godz. 20.00. Wydawanie pakietów startowych rozpoczniemy o godz. 15.00 i trwać będzie do 19.30. Limit czasu określony w regulaminie zawodów wynosi 1godz. 30min. Wręczenie nagród i zakończenie imprezy przewidziane jest na godz. 22.00 – dodaje Roman Zok, prezes brzeskiego klubu lekkoatletycznego.

Start i meta biegu zostanie usytuowana na Zamku Piastów Śląskich. Warto podkreślić, że w ogólnopolskiej imprezie obowiązuje limit – ośmiuset zawodników. W przypadku dużego zainteresowania imprezą, organizatorzy przewidzieli możliwość zwiększenia limitu do 1000 uczestników biegu. Zapisy i regulamin biegu na stronie internetowej LZS Klub Lekkoatletyczny „Kotwica” Brzeg w zakładce NOCNA DYCHA – TUTAJ

nocna dycha