Jankowice Wielkie: „Bawią się znakomicie dzieci i rodzice!”

0

Tegoroczny festyn w Jankowcach Wielkich odbył się pod hasłem: „Bawią się znakomicie dzieci i rodzice!”. Wydarzenie zrealizowano w sobotę 9. czerwca na wiejskim boisku sportowym. Pogoda tego dnia dopisała, a ponieważ w programie było wiele atrakcji, nic nie stanęło na przeszkodzie tej szeroko zakrojonej imprezie plenerowej. Zabawa na świeżym powietrzu to idealna forma spędzania czasu wolnego czasu, która niesie ze sobą wiele zalet. W dodatku łączy pokolenia.


Już dzień przed wydarzeniem, rodzice dzieci rozstawili kilka segmentów namiotów, zabezpieczając w ten sposób ochronę przeciwsłoneczną dla zaproszonych gości i zaplecza gastronomicznego.

9. czerwca już o godzinie 11:00, boisko sportowe przystrojone kolorowymi banerami było gotowe do przyjęcia zaproszonych gości. Otwarcia uroczystości dokonał Dyrektor PZSP Adam Grabowski, który krótkim wystąpieniem powitał wszystkich i zaprosił do wspólnej zabawy.

Uroczystość zaszczycili swoją obecnością: Wójt Gminy Olszanka Aneta Rabczewska, Wicestarosta Powiatu Brzeskiego Jan Golonka, Radni Gminy Olszanka: Dorota Domagała, Elżbieta Zawiła, Sebastian Oleszko, Sołtys Jankowic Wielkich Teresa Kowalska, Sołtys Czeskiej Wsi Robert Stefanik oraz przedstawiciele firm i zakładów, z którymi współpracowali Organizatorzy.

W trakcie imprezy rodzice i mieszkańcy Jankowic Wielkich podziwiali występy artystyczne dzieci z przedszkola, oddziału przedszkolnego oraz uczniów lokalnej szkoły. W czasie zabawy można było skorzystać z wielu atrakcji. Był dmuchany zamek, gry i zabawy rekreacyjno-sportowe, malowanie twarzy oraz bańki mydlane. Nie zabrakło również stoisk z domowymi wypiekami, cukrową watą, frytkami popcornem oraz kiełbaskami z grilla, serwowanymi przez rodziców.

Ochotnicza Straż Pożarna z Jankowic Wielkich i Czeskiej Wsi zaprezentowała pokaz ugaszenia symulowanego pożaru. Działania jednostek nie polegały jedynie na zwalczeniu samych płomieni, a również na czynnościach operacyjnych pod względem szybkiej oceny zlikwidowanego pogorzeliska. Następną czynnością było wydobycie poszkodowanego z samochodu osobowego poprzez wycięcie dachu specjalistycznym sprzętem i udzieleniu owej osobie pierwszej pomocy. Druga część pokazu spotkała się z gromkimi brawami i uznaniem ze strony widzów.

Największą atrakcją imprezy był występ Kacpra Gołdy – uczestnika takich programów telewizyjnych jak: X Factor i The Voice Of Poland. Wokalista zaprezentował swoje mistrzowskie umiejętności wokalne, a jego występ spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem widowni, szczególnie płci pięknej, która postarała się o wspólne zdjęcia i autografy.

W przerwie koncertu Kacpra Gołdy, strażacy uruchomili przygotowaną wcześniej kurtynę wodną i zaprezentowali swoje zdolności bojowe. Na boisko wjechali także motocykliści, którzy urządzali wszystkim chętnym przejażdżki swoimi maszynami.
Kolejnym punktem programu był mecz piłki nożnej, w której synowie rywalizowali ze swoimi ojcami! Wszystkie mamy z ogromnym entuzjazmem kibicowały dzieciom, ale jednocześnie drżały o kondycję swoim mężów. Mecz zakończył się remisem.
Nie wiedząc kiedy, wybiła godzina 15:00, a wraz z nią przyszedł koniec imprezy. Wszyscy bawili się świetnie, a z twarzy najmłodszych nie schodziły uśmiechy.

Organizatorzy dziękują wszystkim sponsorom i partnerom wydarzenia: Radzie Sołeckiej z Jankowic Wielkich, Teresie Kaweckiej – Przewodniczącej Zarządu Stowarzyszenia Rozwoju Jankowic Wielkich „JANKO”, Jerzemu Grabowskiemu – Prezesowi Przedsiębiorstwa Rolno-Usługowo-Handlowego Janpol Sp. z o.o., Iwonie Zdunek – przedstawicielce firmy Petrol, Janowi Bortowi – właścicielowi spółki „Bort-Wimar” oraz Marii Pikul – dyrektorce Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Olszance. Podziękowania należą się także Radzie Rodziców PZSP w Jankowicach Wielkich, która z ogromnym zaangażowaniem czuwała nad przebiegiem imprezy, rodzicom zaangażowanym w sprawny przebieg całości przedsięwzięcia, nauczycielom za prezentację dorobku artystycznego szkoły i pracownikom całego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jankowicach Wielkich.