W dniach 17 - 21 maja w Ustroniu odbyło się ćwiczenie dowódczo - sztabowe pod kryptonimem "Kortum 2024", w którym brali udział żołnierze dowództw i sztabów 13 Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej.
Przećwiczono różne potencjalne warianty działań żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej, jakie mogliby oni realizować podczas ewentualnego konfliktu zbrojnego. Dla zachowania realizmu prowadzonych działań wprowadzono również znaczną ilość zakłóceń dla ćwiczących - począwszy od działań psychologicznych przeciwnika, po wymianę ognia i ataki lotnicze. Mierzono się również z sytuacją wystąpienia strat w ludziach i sprzęcie. W ćwiczenie wpleciono szereg innowacji, w dużym stopniu czerpiąc wnioski z trwających konfliktów.
::attachment{"type":"gallery","item_id":"228494", "template": "thumb3"}
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu brzeg24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz