Arkadiusz Bator nowym trenerem piłkarskiej Stali Brzeg

0
na zdjęciu: Prezes Grzegorz Dyl z nowym trenerem Stali (po prawej) (stalbrzeg.futbolowo.pl)

Z dużą przyjemnością możemy poinformować, iż trenerem Stali został Arkadiusz Bator!” – poinformowało BTP Stal Brzeg na swojej stronie internetowej. Nowy szkoleniowiec związany był z wrocławskim Śląskiem. Prowadził też Polonię Nysa.

Nowy szkoleniowiec żółto-niebieskich urodził się 17 listopada 1982 roku. Przez niemal całą trenerską karierę związany był z wrocławskim Śląskiem, gdzie pracował najpierw z drużynami młodzieżowymi, a następnie z juniorami (Centralna Liga Juniorów) i rezerwami (III lidze). Pełnił również funkcję koordynatora Akademii Śląska Wrocław, a także był II trenerem w ekstraklasowej drużynie Śląska.

Po zakończeniu pracy we Wrocławiu trener Arkadiusz Bator przejął Polonię Nysa. Już w pierwszym sezonie pracy osiągnął tam niemałe sukcesy, gdyż jego zespół „rozjechał” IV-ligową konkurencję, kończąc sezon bez porażki. W sierpniu Polonia sięgnęła ponadto po Puchar Polski na szczeblu wojewódzkim, w finale po rzutach karnych pokonując Stal.

Debiutancka runda Polonii Nysa w III lidze nie była udana. Drużyna wywalczyła w niej 11 punktów, odnosząc 3 zwycięstwa, 2 remisy i 11 porażek. Przyczyny słabych wyników należy upatrywać w braku spektakularnych transferów do klubu po wywalczeniu awansu. Władze klubu z Nysy wraz z końcem rundy podjęły decyzję o rozstaniu z trenerem. Arkadiusz Bator prowadził Polonię Nysa w 43 oficjalnych meczach, z których 26 wygrał, 3 zremisował i 14 przegrał.

Zdaniem Arkadiusza Batora Stal Brzeg to przede wszystkim profesjonalny klub. Trener zapowiedział też, że chce rozwijać drużynę.

– Przede wszystkim Stal Brzeg to przede wszystkim poukładany, profesjonalnie zarządzany klub, o czym przekonałem się podczas rozmów z Zarządem. Stal już dosyć długo funkcjonuje na poziomie III ligi i wiem, że plany są bardziej ambitniejsze, a mi o takie też chodzi, bo jestem ambitnym człowiekiem. Chcę się rozwijać, podobnie jak chcę, by rozwijał się klub i zespół. – powiedział Arkadiusz Bator w wywiadzie opublikowanym na stronie stalbrzeg.futbolowo.pl.

Trener wskazał też, że chciałby, że Stal była drużyną grającą przede wszystkim ofensywnie i efektownie.

– Chciałbym, aby drużyna potrafiła porwać kibiców, dać im jak najwięcej radości, a nasza gra była miła dla oka. To będę chciał zaszczepić w zespole już od pierwszego treningu. – powiedział Arkadiusz Bator.

Warto dodać, że trener Bator jest uczestnikiem trwającego właśnie kursu UEFA Pro, kończącego się przyznaniem najwyższej dostępnej licencji trenerskiej, która uprawnia do prowadzenia drużyny nawet w Ekstraklasie.

Trenerze, witamy na żółto-niebieskim pokładzie i życzymy powodzenia! – czytamy w komunikacie Stali Brzeg.