Wyjątkowy jubileusz mieszkańca Lubczy pod Grodkowem

0
Od lewej: Emilia Gardas, burmistrz Marek Antoniewicz, jubilat Alojzy Gardas. fot. Damian Wolak

Burmistrz Grodkowa Marek Antoniewicz odwiedził mieszkańca gminy, pana Alojzego Gardasa z Lubczy, który obchodził wyjątkowy jubileusz. Senior skończył w minioną niedzielę 90 lat. Była to wyjątkowa okazja do osobistego złożenia życzeń przez włodarza Gminy Grodków.


Pan Alojzy wraz z rodzicami przyjechał do Grodkowa po wojnie. Jubilat urodził się w 21 czerwca 1930 r. w Jasienicy, leżącej na Śląsku Cieszyńskim (okolice Bielska), w przedwojennym województwie Śląskim. W Gminie Grodków, wraz z rodziną zamieszkał w 1952 r.

Od kilkudziesięciu lat jest na emeryturze i mimo podeszłego wieku jest w bardzo dobrej kondycji. Jest ojcem siedmiorga dzieci, dziadkiem szesnastu i pradziadkiem dla szesnastu wnucząt. Jego żona Emilia jest jedynie o rok młodsza od niego, za rok będą obchodzili również siedemdziesiątą rocznicę ślubu.

W Grodkowie pracował w kilku zakładach, m.in. w fabryce tarczy ściernych, fabryce pił, jak również był kowalem w zakładach metalowych (obecnie GZWM) oraz spółdzielni produkcyjnej. Po zakończeniu pracy w zakładach przepracował 22 lata w Służbie Więziennej. Prywatnie lubi łowić ryby, gdy był nieco młodszy uprawiał również pole.

Informację o wyjątkowym jubileuszu pana Alojzego przekazał nam jego zięć. Dla Jubilata oraz jego rodziny, redakcja Panoramy Powiatu i portalu brzeg24.pl składa najserdeczniejsze życzenia i wiele zdrowia.