Pani Wioletta z Brzegu pilnie potrzebuje kosztownej rehabilitacji

0

Był rok 2016 i nic nie wskazywało na poważne problemy zdrowotne mieszkanki Brzegu. Pani Wioletta Kaczmarek trafiła jednak do szpitala z pękniętym tętniakiem w głowie. Tylko dzięki szybkiej i trafnej diagnozie lekarzy wyszła z tego bez szwanku, co rzadko się zdarza w takich przypadkach. Niestety, choroba nie odpuściła i w październiku 2019 roku zaatakowała ponownie.


– Tętniak pojawił się ponownie w październiku 2019 roku, jednak tym razem spowodował poważne obrażenia. Czterokończynowe porażenie, brak mowy i ciężki logiczny kontakt. Po natychmiastowej, ratującej życie operacji w Opolu małżonka przebywała przez prawie 7 tygodni w Brzegu na oddziale anestezjologii i intensywnej terapii. Była otoczona dobra opieką, ale lekarze nie dawali nadziei na powrót do normalności. Pod koniec pobytu na oddziale personel sam był zdziwiony postępami Wioli – mówi pan Grzegorz, mąż mieszkanki Brzegu.

Pani Wioletta trafiła również do Centrum Rehabilitacji w Korfantowie na 5 miesięcy, a w połowie kwietnia br. wróciła do domu. Jak przyznaje rodzina kobiety – epidemia koronawirusa zamknęła przed nimi wiele drzwi do dalszej rehabilitacji.

– W domu zapewniliśmy dobrą opiekę i codzienną rehabilitację. Dzięki tym wszystkim działaniom Wiola ciągle robi postępy. Jest uśmiechnięta, cieszy się z każdego dnia, ma wielką wolę życia i bycia sprawną. Przed chorobą często angażowała się w wiele akcji charytatywnych, nie była obojętna dla potrzebujących. Obiecałem żonie, że jeszcze z nią zatańczę, jednak żeby postawić ją na nogi i żeby zaczęła mówić potrzebny jest specjalistyczny ośrodek rehabilitacyjny, którego średni koszt wynosi ok. 20 tys. złotych miesięcznie. Wiola potrzebuje 3-5 miesięcy, aby w znacznej części wrócić do normalności – wyjaśnia pan Grzegorz Kaczmarek.

Niestety, koszty takiej rehabilitacji przekraczają możliwości finansowe rodziny. Każdy, kto chciałby wesprzeć mieszkankę Brzegu w trudnej i kosztownej rehabilitacji może to zrobić za pośrednictwem platformy SiePomaga.pl >>>TUTAJ<<< lub tradycyjnym przelewem bankowym. Na rzecz pani Wioletty są również prowadzone charytatywne licytacje na Facebooku >>>TUTAJ<<<. 


Odbiorca:
Fundacja Siepomaga
Pl. Władysława Andersa 3
61-894 Poznań
Numer w Alior Banku
89 2490 0005 0000 4530 6240 7892
IBAN: PL89249000050000453062407892
Kod BIC/SWIFT: ALBPPLPW
Tytułem
24360 Wioletta Kaczmarek darowizna