Nowe sale dydaktyczne w ZSB im. Księcia Jerzego II Piasta w Brzegu pozwolą na lepsze kształcenie w zawodach [zdjęcia]

0
Reklama
Materiał wyborczy KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA
Materiał wyborczy KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA

W czwartek (5.12) w Zespole Szkół Budowlanych im. Księcia Jerzego II Piasta w Brzegu uczniowie i nauczyciele mieli co świętować. W placówce zostały bowiem oddane do użytku cztery sale dydaktyczne, które mają pomóc w lepszym kształceniu i przygotowaniu do zawodów. Do użytku zostały oddane cztery pracownie: mechaniki pojazdowej, logistyki, sprzedaży oraz komputerowa.


W tym wyjątkowym dniu otwieramy cztery pracownie. XXI wiek musiał koniecznie zawitać do szkoły zawodowej. Niewątpliwym jest, że szkoły tego typu przeżywają obecnie renesans, z czego bardzo się cieszę. Renesans ma dualne znaczenie w nauczaniu. Nauka w takich pracowniach pozwala uczniom nabrać doświadczenia i utrwalić pewne kwalifikacje, które już posiedli. Istotą rzeczy jest kształcenie zawodowe, które daje spektrum możliwości, gdzie teorię można konfrontować z rzeczywistością. Wówczas wejście na rynek pracy staje się łatwiejsze – powiedziała Renata Jabłońska-Denes, dyrektor ZSB im. Księcia Jerzego II Piasta w Brzegu.

Reklama - ciąg dalszy wpisu poniżej
Materiał wyborczy KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA

W tej sali będziemy mogli przygotowywać się do zawodu logistyka. Dzięki doposażeniu możemy pracować na komputerach, uczyć się marketingu i projektowania. Nowa sala dydaktyczna pozwoli nam  na wprowadzenie w życie firmy, a dzięki nauce praktycznej podejmując w przyszłości pracę skrócimy czas przygotowawczy do wdrożenia się w danym przedsiębiorstwie, co jest bardzo fajne. Nowe komputery pozwolą nam zapoznać się z oprogramowaniem związanym z branżą logistyczną. Ponadto mamy tutaj również drukarki do kodów kreskowych ze skanerami, co umożliwia nam wprowadzanie produktów do systemu. To jedna z wielu rzeczy. która przyda się nam w przyszłości – mówiła Paulina, uczennica ZSB w Brzegu, kształcąca się w zawodzie logistyk.

Uczymy się tutaj sprzedaży różnych towarów, tak jak to ma miejsce w normalnym sklepie. Nowa pracownia pozwoli nam przygotować się do warunków pracy, jakie są w każdym sklepie. Na półkach mamy przygotowane normalne produkty dostępne w obiektach handlowych. Wszystkie produkty wbijamy na kasy fiskalne, a potem je sprzedajemy. Przynajmniej tak wygląda to w praktyce – opowiedział o pracowni sprzedaży Szymon, uczeń ZSB.

Mamy profesjonalną pracownię samochodową, zbliżoną do zakładu mechanicznego. Znajdują się tutaj m. in. podnośniki, wyważarki, urządzenia do wymiany kół, oleju, komputer, który pozwala sprawdzić elektryczne dolegliwości samochodu. Super, że możemy się przygotować do zawodu w takiej pracowni. Mechanika pojazdowa to zawód, z którym wiążę przyszłość. Jest to moje hobby i pasja, po to przyszedłem tutaj do ZSB. Nasze zajęcia polegają np. na rozbiórce samochodów i poznaniu elementów jego wykonania od podstaw. Elektryka i komputer pokładowy pojazdu stają się dla nas jeszcze łatwiejsze do opanowania. Od czasu, kiedy uczę się w tej szkole, bardzo rozwinęły sie moje umiejętności. Szkoła ma dobry warsztat i nauczycieli, którzy pokazują nam podstawy, ale również bardziej zaawansowane rzeczy – dodał Norbert, uczeń ZSB czwartej klasy, przyszły technik pojazdów samochodowych.

Dla przypomnienia, pracownie dydaktyczne w innych szkołach z powiatu brzeskiego zostały oddane do użytku już wcześniej. Na „Słowiańskiej” w Brzegu powstały sale dydaktyczne gastronomii, turystyki oraz „jednostka mieszkalna” do obsługi hotelowej. W „Ekonomiku” powstały pracownie zawodowe: grafiki i poligrafii cyfrowej oraz logistyczna. Uruchomiono także Szkolny Punkt Informacji i Kariery. Natomiast w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Grodkowie oddano do użytku pracownię mechaniki pojazdowej. Wszystkie sale dydaktyczne pozwolą uczniom na poszerzanie swojej wiedzy na miarę XXI wieku. A w przyszłości zdobyta wiedza ma pozwolić im w znalezieniu pracy w wyuczonym zawodzie.

Reklama
Materiał wyborczy KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA