Przetarg rozstrzygnięty, Grodków zbuduje letnie kąpielisko

0
fot. laghetto.pl / zdjęcie poglądowe

Blisko 2,1 mln złotych będzie kosztowała budowa basenu zewnętrznego w Grodkowie. Przetarg na to zadanie został rozstrzygnięty kilka tygodni temu, a gmina zabezpieczyła pieniądze na ten cel w przyszłorocznym budżecie.


Grupa R-BUD Budownictwo wykona wszystkie prace związane z wodnymi atrakcjami. Wrocławska spółka ma już na swoim koncie realizację kompleksu basenów w Ustroniu Morskim, czy pływalni w Gryficach i Żarowie. Oczywiście w Grodkowie zakres prac będzie mniejszy, bo miasto planuje na razie wykonać basen zewnętrzny.

To będą dwie niecki basenowe o wymiarach 25m x 12,5m oraz 15m x 7,5m. Każda zostanie otoczona pomostami drewnianymi, a przy większej znajdzie się pochylnia dla osób niepełnosprawnych. Na terenie basenów zewnętrznych zaprojektowano również miejsce dla foodtrucków i plażę, a więc w okolicach niecek nie może zabraknąć brodzików do płukania stóp. Pomiędzy strefami kąpielowymi a rekreacyjnymi będą także prysznice.

Całe zaplecze techniczne i sanitarne zostanie wykonane w technologii kontenerowej, podobnie jak punkt kasowy. Na terenie letniego kąpieliska w Grodkowie powstanie również sześć drewnianych przebieralni.

Jako ciekawostkę warto dodać, że modułowe niecki basenowe dla Grodkowa zaprojektowała i wykonała włoska firma Laghetto. Ta sama, która przygotowywała olimpijskie baseny pływackie w Barcelonie. Te w Grodkowie z pewnością będą mniejsze, ale gotowe na najbliższy letni sezon. Planowany termin zakończenia prac wyznaczono na kwiecień 2021 roku.